Pekáreň Foltán sídli v meste Žarnovica v Banskobystrickom kraji. Svojou veľkosťou patrí k stredne veľkým remeselným pekárňam. Firma vznikla v roku 1990. Prešla výraznou rekonštrukciou a od januára 1991 začala s trojsmennou prevádzkou.

V roku 2008 bola skolaudovaná nová výrobná hala a administratívna budova.Pekáreň je vybavená najmodernejšou technológiou na výrobu chleba a pečiva. Aj pri využití najmodernejších technológii, zachovávame tradičný spôsob pekárskej výroby. Pod tradičnou výrobou sa rozumie vlastná výroba kvasov bez konzervantov a farbív, s prevažujúcou ručnou výrobou.

Sortiment výroby sa skladá z výroby chleba, bežného pečiva a sladkého pečiva. Na výrobky sú vypracované podnikové normy a je zavedený systém HACCP.

Súčasťou pekárne je vlastná predajňa s ponukou nášho sortimentu a kvalitných mliečnych výrobkov a možnosťou posedenia pri káve. Naša produkcia sa predáva aj v Žarnovici, Novej Bani, Žiari nad Hronom, Zvolene a Banskej Bystrici. Medzi najvýznamnejších odberateľov patrí Coop Jednota Žarnovica, Moja Samoška a Terno v Banskej Bystrici, hotely Salamander a Dixon, súkromné obchody, školské jedálne, domy dôchodcov a vývarovne.

Našim poslaním je spokojnosť náročného klienta upredňostňujúceho spojenie kvality a tradície.